آخرین – گذشته دندان پرنده پرواز میلیون

آخرین – گذشته: دندان پرنده پرواز میلیون مقایسه دانشمندان اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار بین الملل تنها چند شرکت کوچک اروپایی به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد/ روس

صادقانه بگویم که دوستان اروپایی ما هم معتقدند که به کشور عزیزمان ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند و ما هنوز هم در این عنوان با هم کاملا متحد هستیم. 

تنها چند شرکت کوچک اروپایی به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد/ روس

مشاور امنیت کاخ سفید: تنها چند شرکت کوچک اروپایی به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد/روسیه و چین شاید به تعامل با کشور عزیزمان ایران ادامه دهند

عبارات مهم : ایران

صادقانه بگویم که دوستان اروپایی ما هم معتقدند که به کشور عزیزمان ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند و ما هنوز هم در این عنوان با هم کاملا متحد هستیم.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تمسخر تلاش کشورهای اروپایی جهت حفظ روابط تجاری با ایران، گفت اعتقاد است که نهایتا شرکت های کوچک و معدودی از اروپا به کار با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد.

به گزارش فارس، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک مصاحبه با اتهام زنی دوباره به ایران، از فشارهای واشنگتن به کشورهای اروپایی جهت گزینش یک گزینه از بین دو گزینه «تعامل و تجارت با ایران» یا «تعامل و تجارت با آمریکا» خبر داد.

تنها چند شرکت کوچک اروپایی به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد/ روس

مجری «فاکس بیزینس» در ابتدای این مصاحبه به شروع تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و از مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» پرسید: «انتظار شما از تاثیرات این تحریم های روی رژیم کشور عزیزمان ایران چیست؟»

بولتون گفت: «در نظر داریم که فشارهای بی سابقه ای روی کشور عزیزمان ایران اعمال کنیم و ماه می بعد از اینکه مدیر جمهور اعلام کرد که از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران خارج می شویم و این تحریم ها به صورت مرحله ای ابتدا ششم آگوست و مرحله بعدی ۹۰ روز دیگر باز خواهد گشت، شرکت های بین المللی از همان وقت شروع به در نظر گرفتن این تحریم ها کردند. آنها متوجه شدند که چه چیزی در حال بازگشت هست، آنها نمی خواهند با گزینش یک گزینه از بین تعامل و تجارت با کشور عزیزمان ایران یا تجارت با آمریکا روبرو شوند. جهت آنها گزینش یک گزینه از بین این دو، انتخابی راحت و راحت خواهد بود.»

صادقانه بگویم که دوستان اروپایی ما هم معتقدند که به کشور عزیزمان ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند و ما هنوز هم در این عنوان با هم کاملا متحد هستیم. 

وی با حمایت از بروز ناآرامی در بعضی مناطق کشور عزیزمان ایران و مرتبط کردن آن با پرسشها اقتصادی، گفت: «ما فکر می کنیم همین حالا هم در عواقب و نتیجه های اقتصادی این عنوان همین حالا هم در کشور عزیزمان ایران احساس شده است هست. قیمت ارز آنها سقوط کرده، ارزش آن در قیاس با ابتدای سال دو سوم پایین آمده، گزارش های زیادی مخابره شده است مبنی بر اینکه نخبگان و مقام های ایرانی در حال خارج شدن دارایی ها، ارز، طلا و دیگر دارایی ها از کشور هستند، فکر می کنم که آنها می توانند ببینند که مسیر اقتصاد آنها به کدام سمت در حال حرکت است.»

مجری فاکس نیوز راجع به موضع متحدان اروپایی در حمایت از ادامه اجرای برجام پرسش کرد و گفت: «آنها اعلام کردند که درصدد حفظ کانال های مالی و تجاری با کشور عزیزمان ایران هستند و می خواهند ادامه صدور نفت و گاز کشور عزیزمان ایران را تسهیل کنند».

بولتون با لحنی تمسخرآمیز گفت: «موفق باشند. شاید بوروکرات ها در پایتخت های اروپایی به خاص بوروکرات ها در بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) قرار باشد به سطل هایی از نفتی که ایرانی ها از کشور خارج می کنند، برسند، ولی شرکت های صنعتی بزرگ اروپایی خواهند گفت که ما قرار نیست بخشی از این کار باشیم. البته بعضی شرکت های کوچک اروپایی خواهند بود که به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد، ولی این شرکت ها، ناچیز هستند. روسیه و چین شاید به تعامل با کشور عزیزمان ایران ادامه دهند، ولی فکر نمی کنم که آنها راجع به این عنوان مشتاق باشند و تلاش هایشان را جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران شدت یافتن کنند.»

تنها چند شرکت کوچک اروپایی به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد/ روس

وی افزود: «به نظر من همه می توانند ببینند که کشور عزیزمان ایران در سراسر خاورمیانه به حمایت از تروریسم بین المللی ادامه می دهد. کارها نظامی ستیزه جویانه این کشور نشان می دهد که باید به آنها آموخته شود که باید رفتارشان را به نحوی واقعی عوض کردن دهند. صادقانه بگویم که دوستان اروپایی ما هم معتقدند که به کشور عزیزمان ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند و ما هنوز هم در این عنوان با هم کاملا متحد هستیم».

مجری آمریکایی با یادآوری اظهار نظر رسمی «فدریکا موگرینی» به نمایندگی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حمایت از برجام، نظر بولتون را در این مورد جویا شد.

صادقانه بگویم که دوستان اروپایی ما هم معتقدند که به کشور عزیزمان ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند و ما هنوز هم در این عنوان با هم کاملا متحد هستیم. 

مشاور امنیت ملی کاخ سفید جواب داد: «دوباره باید بگویم که شاهدیم که فلسفه و الهیات اروپایی دارد خودش را نشان می دهد، ولی کار واقعی به وسیله کسب و کار و تاجران اروپایی انجام می شود و این کسب و کارها را بوروکرات های اروپایی اداره نمی کنند».

مجری فاکس نیوز عنوان مصاحبه را به سمت نگرانی ها راجع به تاثیرات تحریم علیه کشور عزیزمان ایران بر بهای جهانی نفت و تاثیرات منفی آن بر آمریکا کشاند و نظر بولتون را جویا شد.

تنها چند شرکت کوچک اروپایی به تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهند داد/ روس

بولتون گفت: «نه. من فکر می کنم نوسان قیمت نفت به علت متغیرهای بسیار دیگری رخ داده و لزوما به علت تحریم ها نبوده هست. ما و دیگران در حال صحبت با کشورهایی بوده ایم که در سه سال گذشته در حال واردات نفت کشور عزیزمان ایران بودند تا آنها جهت کشور عزیزمان ایران جایگزین پیدا کنند تا شاهد زیاد کردن تولید نفت در جاهای دیگر باشیم و کم کردن صدور نفت کشور عزیزمان ایران جبران شود. کاهشی که ما امیدواریم به حد صفر برسد و ما در حال کار در این زمینه هستیم. به خاطر همین تحریم نفتی را فازبندی و مرحله ای کردیم تا به ما وقت جهت انجام این کار بدهد».

او در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که بعد از بازگشت تحریم های کشور عزیزمان ایران به سطح قبل از توافق برجام، «ما و بسیاری از اعضای کنگره آمریکا به دنبال اعمال تحریم های دیگری هم خواهیم بود».

بولتون همچنین گفت: «تعداد زیادی از شرکت های اروپایی همین حالا هم از کشور عزیزمان ایران خارج شدند و انتظار ما آن است که تعداد بیشتری از آنها هم چنین کاری بکنند. اروپایی ها جهت مدتی فکر می کردند که قرار است ما به آنها معافیت بدهیم و به آنها اجازه ادامه تعامل و تجارت با کشور عزیزمان ایران را بدهیم، ولی ما این عنوان را صریحا روشن کردیم که صدور معافیت جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران بسیار نادر خواهد بود. چند دهه قبل کتابی نوشته شده است بود که اسمش فکر می کنم “شش مرحله سوگواری” بود، اول انکار بود، بعد خشم و در نهایت به پذیرش (سوگواری) ختم می شد. باید بگویم که دولت های اروپایی در حال حرکت به سمت “پذیرش” هستند، البته بعضی در قیاس با دیگران با رغبت کمتری این کار را می کنند».

خبرنگار آمریکایی پرسش کرد: «اگر شرکتی اروپایی به رغم مواضع آمریکا به تعامل و تجارت با کشور عزیزمان ایران ادامه دهد، شما آن شرکت را تحریم خواهید کرد؟»

بولتون گفت: «بله، آنها تعامل و تجارتی با آمریکا نخواهند داشت. بیایید روشن و واضح صحبت کنیم. به نظر من سهامداران این شرکت های اروپایی که هنوز در اندیشه تعامل با کشور عزیزمان ایران هستند، باید از مدیریت این شرکت ها بپرسند آیا شما می خواهید با بانک مرکزی تروریسم بین المللی در دنیا تعامل کنید؟»

ترامپ اردیبهشت ماه امسال بعد از ماه ها ابراز ناخرسندی از توافق هسته ای، بالاخره آمریکا را از برجام خارج و فرمان هایی را جهت احیای تحریم های مرتبط با هسته ای برطرف شده است ذیل برجام امضا کرد. دور نخست این تحریم ها که عمدتا تجارت فلزات گرانبها و صنعت ماشین را نشانه گرفته اند، هفته گذشته اعمال شد. دور بعدی تحریم ها که تحریم های نفتی را هم مشمول بر می شود، دی ماه امسال احیا می شوند.

با وجود تلاش های گسترده آمریکا جهت اعمال فشار حداکثری به ایران، بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی مخالفت خود با تحریم های یکجانبه آمریکا را اعلام کرده و گفته اند تلاش می کنند روابط تجاری با پایتخت کشور عزیزمان ایران را حفظ کنند.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده که بازوی تحلیلی وزارت انرژی آمریکا به شمار می آید، هفته گذشته در گزارشی اذعان کرد که هنوز مشخص نیست تحریم های نفتی آمریکا بتوانند چه میزان از صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهند.

واژه های کلیدی: ایران | تجارت | آمریکا | ایرانی | بولتون | تحریم ها | آمریکایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs